در طراحی UX استفاده از تصاویر فواید فراونی دارد که به اختصار به انها میپردازیم:

  • به تفسیر بهتر و سریع تر ایده کمک می کنند: تصاویر در مقایسه با روش های دیگر، از عالی ترین اشکال ارتباطات هستند. صرفا با نگاهی به آنچه که در مجاورت آن نوشته شده است، می توان پیام موجود در پشت تصویر را به راحتی تفسیر کرد.
  • توهم ارتباط واقعی را ارائه میدهد: از آنجایی که برقراری ارتباط با کاربر یکی از مهمترین جنبه ها است، یک طراح می تواند با استفاده از تصاویر به کاربران اجازه دهد به راحتی در صفحه یا برنامه پیمایش کنند.
  • تصاویر دیجیتالی به طبع و گفتار می افزاید: از آنجایی که ایجاد ارتباط آسان با کاربر نیاز به تلاش زیادی از طرف طراح دارد، کمی لحن شیوا (مانند شوخ طبعی) که بتواند احساسات مربوط به پیام یا متن را نشان دهد، نمی تواند به کسی آسیب برساند.
  • می تواند برای افزودن عناصر در بازی ها استفاده شود: تصاویر می توانند به طراح کمک کنند تا عناصر بیشتری را در بازی های موبایل و کامپیوتر اضافه کنند تا تجربه کاربری بهتری را برای کاربران فراهم کنند و در نتیجه کاربران را برای مدت طولانی تری حفظ کنند.
  • تشویق کاربران به قصه گویی: از آنجایی که تصاویر قدرتمند می توانند تعامل با کاربر را برای مدتی طولانی ایجاد کنند، به عنوان روشی برای قصه گویی نیز می توان از این مفهوم استفاده کرد. طراحی می تواند برای تشویق کاربران از تصاویر تعاملی در طراحی UX استفاده کند.
  • به ایجاد یک برند تجاری مثبت کمک می کند: تصویرسازی های قدرتمند می توانند به عنوان مبنای دلالت بر معنای واقعی تصویر باشند. طراحان می توانند با استفاده از تصاویر قدرتمند ، کاربران را به استفاده از اپلیکیشن ها ترغیب کنند درحالیکه تفسیر آسان آن ها می توانند به کاربران کمک کنند برای مدت طولانی تری درگیر باشند یا برای انجام کارهای بیشتر و تکرار خریدهای خود بازگردند.