پروژه رتبه بندی تعاونی های صندوق ضمانت سرمایه

فرآیندهای کارکردی سامانه:
 
 

معماری: این سامانه تحت وب طراحی شده و از معماری میکروسرویس در بستر Container جهت مدیریت کلیه سرویس­دهنده­های لایه زیرساخت استفاده گردید. همچنین جهت تضمین فعالیت پایگاه داده ها و حفظ یکپارچگی آن ها از تکنولوژی کلاسترینگ اوراکل و برای نگهداری آرشیو فایل‎ها از حلقه کاساندرا بهره گرفته شد. تکنولوژی هایی چون GWT، Hibernate، tomcat و مکانيزم RPC، در تولید این سامانه نقش به سزایی داشتند.

زیرسامانه‌ها: بنا به نیاز پروژه، این سامانه مشتمل بر 5 زیرسامانه بوده که هر کدام دارای چندین ماژول می باشد:


زیرسامانه مدیریت تعاونی­ها (Coorporative Management Panel)

این زیرسامانه با اهداف "مدیریت اطلاعات پایه "و "مدیریت اطلاعات بنگاه­ها"، در اختیار راهبران صندوق قرار گرفته است. برای رسیدن به این اهداف 3 ماژول "مدیریت دسترسی (Access Management)"، "مدیریت شاخص‌ها (Index Management)" و "مدیریت بنگاه­ها (Coorporation management)" در نظر گرفته شده است.


زیرسامانه خدمت رسانی به تعاونی­ها (Coorporative Self Care)

این زیرسامانه جهت "ثبت و مدیریت اطلاعات بنگاه" و " تعامل و امکان مشاهده آخرین وضعیت" در اختیار کاربران بنگاه‌ها قرار گرفته تا بتوانند از این طریق با صندوق در تعامل باشند. این تعامل از طریق ماژول‌های "ثبت نام (Registration Module)"، "مدیریت پروفایل (Profile Management Module)"، "مدیریت مستندات (Document Management Module)" و "مشاهده نتایج رتبه‌بندی (Rating Result Viewer Module)" برقرار می‌گردد.


زیرسامانه مدیریت ارتباطات الکترونیک (Integration Management System)

این زیرسامانه با هدف "فراهم کردن امکان دسترسی به سایر سامانه‎های خارجی از طریق وب‎سرویس" و "ارائه خدمات به سامانه‌های خارجی، در بستر وب‎سرویس" از جمله ارتباط با سامانه‎های پیامک و ایمیل، و وب‌سرویس مشاهده رتبه و شاخص‌ها، طراحی شده است.


زیرسامانه احراز مدیریت یکپارچه دسترسی آویهنگ (سامید)

این زیرسامانه عهده‌دار "مدیریت کاربران (Integrated User Management)" بوده و در اختیار راهبر مدیریت کاربران سامانه قرار دارد. ماژول‌های زیرمجموعه عبارتند از: "مدیریت گروه‌های کاربری"، "مدیریت پروفایل‌ها"، "مدیریت کاربران".


زیرسامانه گزارشات و داشبورد مدیریتی آویهنگ (Aviboard)

این زیرسامانه بستری را فراهم خواهد کرد تا کاربران بر اساس سطوح دسترسی تعریف شده، بتوانند به  مجموعه گزارشات و داشبوردهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.